Akademia pana kleksa – dla dzieci i młodzieży

“Akademia pana Kleksa”, czyli książka, która niejedno dziecko przeniosła do magicznego świata!

Wybitne dzieło Jana Brzechwy, po które zdecydowanie powinny sięgnąć zarówno dzieci, jak i młodzież!

Ulubiona książka dzieci “Akademia Pana Kleksa”” jest dziełem wybitnym i ponadczasowym. Jest to książka, którą zachwycają się kolejne pokolenia młodych czytelników już od niemal siedemdziesięciu lat. To ponadczasowe dzieło, którego autorem jest Jan Brzechwa, zabierze Cię do magicznego świata, w którym wszystko jest możliwe.

“Akademia pana Kleksa” została wydana w 1946 roku. Historia przedstawiona na kartach tej ponadczasowej powieści opowiada o tytułowej akademii, którą prowadzi tajemniczy i ekscentryczny Ambroży Kleks. Do jego przybytku trafiają jedynie chłopcy, których imiona zaczynają się na literę A. Głównym bohaterem powieści jest Adaś Niezgódka, który w trakcie nauki w akademii odkrywa swoje ukryte talenty i umiejętności.

Dzieło to jest pozycją obowiązkową, dla każdego dziecka, które pragnie przenieść się do magicznego świata!

Jan Brzechwa – bardzo ciekawa biografia niezwykle utalentowanego polskiego pisarza! 

Jan Brzechwa znany jest przede wszystkim z napisania “Akademii pana Kleksa”, jednak poza tą książką, autor stworzył również takie wybitne dzieła, jak między innymi: Oblicza zmyślone” (1926), “Tańcowała igła z nitką” (1938), “Kaczka Dziwaczka” (1939), “Baśń o stalowym jeżu” (1947), “Na wyspach Bergamutach” (1948), “Podróże pana Kleksa” (1961) oraz “Tryumf pana Kleksa” (1965). Ten niezwykle utalentowany polski artysta urodził się jako Jan Wiktor Lesman na Ukrainie w 1898 roku. Brzechwa był synem inżyniera kolejowego i wnukiem Bernarda Lesmana, czyli bardzo znanego warszawskiego wydawcy i księgarza. Artysta był również absolwentem Zakładu Naukowo-Wychowawczego Ojców Jezuitów w Chyrowie. Po zakończeniu edukacji w tej szkole Jan Brzechwa udał się do Warszawy, aby studiować na tamtejszym uniwersytecie na Wydziale Prawa i Administracji. Podczas wojny polsko – bolszewickiej Brzechwa, będąc jeszcze wciąż studentem, walczył przeciwko wrogiemu najeźdźcy, a za swoje dokonania w trakcie trwania tego konfliktu został odznaczony. Debiutem literackim tego polskiego artysty był tomik poezji, który zatytułowany był “Oblicza zmyślone”. Dzieło to swoją premierę miało w 1926 roku. Rok po zakończeniu drugiej wojny światowej Jan Brzechwa wydał swoją najbardziej znaną książkę dla dzieci i młodzieży, która zatytułowana była “Akademia pana Kleksa”. Ten posiadający niezwykły talent pisarki artysta zmarł w 1966 roku.