Akademia pana Kleksa autorstwa Jana Brzechwy

Książka “Akademia pana Kleksa” po raz pierwszy wydana 1946 roku, po dziś dzień stanowi jedną z najciekawszych lektur, która wciąga już od pierwszych stron. Powieść Jana Brzechwy z gatunku literatury młodzieżowej to świetna rozrywka zarówno jeśli chodzi o młodszych, jak i nieco starszych czytelników. Wkrocz do świata pomysłowego nauczyciela, korzystającego z niecodziennych metod dydaktycznych i przekonaj się jakie przygody czekają na ciebie w baśniowym królestwie. “Ulubiona książka dzieci “Akademia Pana Kleksa”” zajmuje czołowe miejsce na liście lektur dla najmłodszych, które pozwalają lepiej poznawać otaczający nas świat i dowiadywać się więcej na temat uniwersalnych prawd nim rządzących. 

Magiczny świat w powieści Brzechwy  

Wraz z głównym bohaterem książki, Adasiem Niezgódką, będziemy mieli okazję przyjrzeć się z bliska wielu emocjonującym zdarzeniom, które z pewnością nie pochodzą z tego świata. Razem z rezolutnymi uczniami zgłębiaj tajniki kleksografii, naucz się, w jaki sposób dobrze przyrządzić piegi i poznaj techniki naprawy zużytych sprzętów, które posiadają magiczne właściwości. Głównym celem, który przyświeca naszemu nauczycielowi, jest nauczenie chłopców samodzielnego myślenie i podejmowania odpowiedzialnych decyzji, niezależnie od okoliczności, w których się znajdą. Lekcje w akademii to nie tylko proces nabywania wiedzy, dzięki niecodziennym metodom dydaktycznym Pana Kleksa uczniowie coraz lepiej poznają siebie, zdając sobie sprawę z własnych talentów, które do tej pory pozostawały ukryte. Cała książka pełna jest radosnych piosenek i dowcipnych dialogów, które pozwalają jeszcze lepiej wczuć się w klimat powieści. Sympatyczne postaci, wciągająca fabuła i nieszablonowe pomysły to znak rozpoznawczy tej powieści, którą pokochały tysiące czytelników i czytelniczek. 

O autorze

Jan Brzechwa to wyjątkowy poeta oraz prozaik, który jak nikt inny potrafił dotrzeć do dziecięcych umysłów. Kultowe bajki oraz wierszyki dla najmłodszych pozwoliły mu zająć czołowe miejsce wśród autorów tworzących książki dla dzieci. Pierwsze wiersze Brzechwy zaczęły się ukazywać na łamach popularnych czasopism już w 1915 roku. Od tamtej pory poeta stale tworzył i publikował coraz to nowe utwory, które przyniosły mu grono oddanych fanów w całej Polsce. Wśród wierszy dla najmłodszych autorstwa Jana Brzechwy ukazały się m.in. “Hipopotam”, “Kaczka-dziwaczka”, “Chrząszcz” czy “Kłamczucha”.